دانلود پروژه برق

پخش بار پسرو پیشرو برای تمامی شبکه های شعاعی - کد متلب + راهنما

قیمت محصول : 50,000 ریال

50,000 ریال – خرید
حجم فایل : 2 کیلوبایت نوع فایل : Zip فایل های موجود : کد پخش بار + اطلاعات خط + اطلاعات بار + راهنمای پخش بار فایل راهنما : دارد

در ادامه پروژه های آماده ایران داکیومنت، سایت دانلود پروژه برق، به سراغ مبحث بسیار مهم پخش بار می رویم. قصد داریم تا کدهای آماده و جامع برای پخش بار تمامی شبکه ها را در اختیار شما قرار دهیم.

پخش بار پسرو پیشرو

چون شبکه های شعاعی شاده تر از شبکه های حلقوی می باشند برای شبکه های شعاعی از روش های ساده تر مثل گوس/سایدل و روش پیشرو/پسرو استفاده می گردد.

به دلیل اینکه روش پسرو پیشرو ساده تر از روش گوس سایدل می باشد و روش گوس سایدل مناسب برای شبکه های شعاعی بزرگ نمی باشند، اغلب از روش پیشرو پسرو در شبکه های شعاعی استفاده می شود.

توجه

کد متلب موجود در این پست، جامع برای تمامی شبکه های توزیع می باشد. می توانید هر سیستم توزیع خود را با آن شبیه سازی نمایید.

کد نویسی پخش بار پسرو پیشرو

دو گام اساسی این روش شامل جاروب پیشرو و پسرو می باشد. این دو گام را بطور ساده می توان بصورت زیر بیان کرد:

جاروب پیشرو:

در این گام تمام طول شبکه از شین مرجع که همان پست توزیع می باشد، تا انتهای فیدر جارو می شود و معمولا یکی از پارامترهای شبکه مانند ولتاژ شین ها در این مرحله بروزرسانی می شود. به عبارتی دیگر در این مرحله با داشتن جریان شاخه ها از تکرار قبلی و استفاده از ساختار شعاعی شبکه، می توان ولتاژهای شین ها را بروز کرد. بطور کلی در این گام پارامتری بروز می شود که ماهیت تغییرات آن از ابتدای فیدر به سمت انتهای آن می باشد. بارزترین نمونه آن ولتاژ شین ها می باشد.

جاروب پسرو:

در این گام از انتهای فیدر به سمت ابتدای آن، فیدر جارو می شود و معمولا یکی از پارامترهای مرتبط با پارامتر جاروب پیشرو در این گام بروز می شود. بعبارتی دیگر اگر در جاروب پیشرو ولتاژ شین ها بروز شده باشد. در این گام با کمک ولتاژ شین ها بدست آمده از جاروب قبلی، از انتهای فیدر جریان شاخه ها بروز می شود.

 

خروجی پخش بار پیشرو پسرو

کدنویسی پخش بار را در یک شبکه ۳۳ باسه انجام دادیم. پروفیل ولتاژ به صورت زیر است:

خروجی پخش بار پسرو پیشرو

برای استفاده از این کد برای شبکه های ۶۹ باسه و یا شبکه های دیگر به فایل راهنما مراجعه کنید.

تصاویر محصول
CaptureCapture1
به این محصول امتیاز دهید.
5 / 0
[ 0 رای ]
بازدید : 1,004 بار دسته بندی : تاريخ : 2 آذر 1395 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.